Національно-патріотичне виховання
Сортувати новини за: датою | популярністю | відвідуваністю | коментарем | алфавітом
Інформація до новини
  • Переглядів: 139
  • Автор: security
  • Дата: 10-02-2021, 12:00
10-02-2021, 12:00

Всеукраїнський конкурс "БлагоДІЙники в дії" 2021

Категорія: Навчальна діяльність / Всеукраїнські конкурси

Учні школи №1 міста Ізмаїла взяли участь У конкурсі "БлагоДІЙнікИ в дії", організованому НовоЮ українською школою. Мета даної акції - прищеплювати дітям риси гуманного ставлення до тварин, знайомити їх з правилами догляду за домашніми тваринами, А ТАКОЖ РОЗПОВІСТИ ПРО принципИ волонтерства.

Організатором цього важливого процесу

 виступили вчителі школи №1 - Олена Петрівна Білан і Алла Миколаївна Отрощенко. Основними учасниками конкурсу стали учні 6-7 класів, а до них, за власним бажанням, підключилися і школярі 5, 8 і 9 класів.

В результаті ДІТИ самостійно виготовили 12 лІжаків для котів і зібрали 40 кг корму для домашніх тварин. І лежачки, і корм юні благодійники передали волонтерам ізмаїльських зоозахистних організацій "ЧОтири лапки" та "Котопес". Волонтери з великою ВДЯЧНІСТЮ прийняли цей дар від дітей і відзначили, що все зібране дуже необхіднЕ.

Паралельно з виготовленням лІжачків і Збором корму учні працювали НАД оформленням фотовиставки "Я відповідальний хАзяЇн": 68 знімків учнів з домашніми ТВАРИНКАМИ ПРИкрасили фойе школи. А також в рамках акції було проведено виховний захід З УЧНЯМИ 4-б класу: «Не зраджуйте вірність», на якому учитель біології Білан О.П. та учениця 9- В класу Надія Комендантова розповіли про гуманне ставлення до тварин, познайомили Із законами України щодо захисту тварин. Захід ВИЯВИВСЯ корисним та цікавим.

 

Інформація до новини
  • Переглядів: 210
  • Автор: security
  • Дата: 10-03-2020, 18:14
10-03-2020, 18:14

ITalent - державний ІТ конкурс всеукраїнського масштабу! 2020

Категорія: Навчальна діяльність / Всеукраїнські конкурси

Інформація до новини
  • Переглядів: 176
  • Автор: security
  • Дата: 5-03-2020, 20:19
5-03-2020, 20:19

Вітаємо

Категорія: Навчальна діяльність / Всеукраїнські конкурси

Інформація до новини
  • Переглядів: 445
  • Автор: security
  • Дата: 24-02-2020, 13:26
24-02-2020, 13:26

Всеукраїнська олімпіада з філософії - нові досягнення, перемога! 2020

Категорія: Навчальна діяльність / Всеукраїнські конкурси

В якому віці починати займатися філософією?

Філософія не знає вікових і професійних обмежень. Аристотель став учнем платонівської Академії в 17 років. Тома Аквінський розпочав своє навчання в Неаполітанському університеті у 15-річному віці (де йому довелося читати природничо-філософські твори Аристотеля).

Арман Жан дю Плесі (майбутній кардинал Рішельє), поступивши в 9 років у Наварський коледж, на третьому, філософському, циклі навчання читав і коментував твори Аристотеля в оригіналі, коли йому було приблизно 13-14 років. Геґель студіював «Критику чистого розуму» Канта у неповні 19 років, а засновник американського прагматизму Чарльз Пірс почав вивчати цей твір у 16-річному віці.

Вже трирічна дитина задає дорослим філософські запитання (часто у формі «чому?»). Але свідоме ставлення до філософських проблем виникає вже у підлітковому віці, у 13-15 років. Найчастіше стимулом для постановки перших філософських питань стає художня література (кращі її взірці), фільми і, звичайно, власний життєвий досвід.

Школа повинна формувати такі важливі у найближчому майбутньому компетенції, як аналітичне і творче мислення, уміння аргументувати і знаходити правильні рішення.

Для цього особливу увагу варто приділяти трьом, на перший погляд простим та зрозумілим, навичкам: (1) повільному і вдумливому читанню, (2) вмінню виражати свої думки у письмовій формі (у формі есе) й (3) умінню аргументовано викладати й обґрунтовувати власну позицію (у доповідях, дискусіях і дебатах). Для розвитку цих компетенцій найкраще допомагають якісна література і філософія .

Отже національний центр " Мала академія наук " провів у грудні 2019-лютому 2020 VІ Всеукраїнську олімпіаду з філософії для школярів з метою популяризації філософської освіти та заохочення молоді до творчого і раціонального критичного мислення. Із загальною тематикою «Особистість та її ідентичність» олімпіада проходила в два етапи. Перший передбачав ознайомлення з першоджерелами філософів, проходження контрольного тестування за ними, а потім написання есе за цитатою одного з філософів(українською або англійською): «Ми передаємо думки за допомогою мови тільки тією мірою, якою чітко уявляємо собі принципи роботи мови» (М. Дамміт), «Але ні одна особа, ані будь-яка кількість осіб не вповноважені казати іншій повнолітній людській істоті, що вона для власного блага не повинна робити зі своїм життям те, що вона вирішила з ним зробити» (Дж. Ст. Міл), «… сукупність практик може бути співвіднесена з трьома… сферами: сферою панування над речами, сферою дій щодо інших і сферою відношення до самого себе. Не можна сказати, що ці три сфери абсолютно чужі одна одній. Зрозуміло, що панування над речами здійснюється через ставлення до інших, а останнє завжди передбачає ставлення до самого себе, і навпаки. Але йдеться про три осі, які мають бути проаналізовані як у їхній специфіці, так і в їхньому зв язку, а саме: вісь знання, вісь влади і вісь етики» (М. Фуко) .

Учениця 11-А класу СЗЗС №1 ім.О.В.Суворова м.Ізмаїл, Дерягіна Катерина, яка брала участь в олімпіаді, писала філософське есе англійською і за результатами заочного етапу отримала можливість представляти школу в очному етапі у місті Києві. Крім цього для англомовної секції, яка включала в себе 8 школярів з 5 областей України передбачалося написання мотиваційного есе і фінального чотиригодинного есе у Києві. Темами есе очного етапу стали цитати Дамміта «…Філософські проблеми розв’язуються тільки у тому випадку, якщо ми будемо уважно користуватися мовою.», Ханни Арендт «Питання совісті Адольфа Айхмана, звичайно, складне, але в жодному разі не унікальне…» і цитата з Кембриджської декларації свідомості «The field of Consciousness research is rapidly evolving. Abundant new techniques and strategies for human and non-human animal research have been developed»

До речі, олімпіада з філософії проходила у вигляді Всеукраїнськоїнаукової профільної школи з філософії МАН України, що пояснювало таку велику кількість лекцій, навчальних тренінгів і майстер-класів з філософії, які були проведені викладачами філософського факультету НПУ ім. Драгоманова Надією Адаменко, Наталею Легкою, Любов’ю Тереховою, Катериною Гончаренко і Сергієм Русаковим. Не обійшлося й без філософських бесід, аргументованих ідей і невгамовних дискусій, які загартовували креативне мислення юних філософів.

Після останнього випробування пройшло урочисте нагородження переможців україномовної та англомовної секцій VІ Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів у НПУ імені М. Драгоманова.

 
 

Після палких дискусій за кожну з восьми англомовних робіт на наявність влучних, критичних і філософських думок члени журі прийшли до одноголосного рішення, за яким Катерина Дерягіна посіла друге місце.

 

Переможців олімпіади вітали декан факультету філософії та суспільствознавства НПУ ім. Драгоманова Іван Дробот, викладачі університету і першокурсниця філософського факультету КНУ ім. Т. Шевченка, представниця української делегації в Міжнародній олімпіаді з філософії в Римі, Аліса Тулянцева.

 

Без перебільшення можна сказати, що проблема людини посідає центральне місце у філософії. Звичайно, людину вивчає біологія, анатомія, мовознавство, антропологія, психологія тощо. Однак всебічно людину не розглядає жодна інша, крім філософії, система знань. Протягом багатьох віків філософи аналізують природу і можливості людського розуму, особливості відчуттів, стан біологічного і соціального в людині, а також різноманітні прояви духовного світу людини: мову, мистецтво тощо.

Досліджуючи природу і сутність людини, філософія звертає увагу і на друге важливе питання філософії: чи здатен людський розум пізнати реальний світ?

Інформація до новини
  • Переглядів: 258
  • Автор: security
  • Дата: 24-02-2020, 12:58
24-02-2020, 12:58

Вітаємо

Категорія: Навчальна діяльність / Всеукраїнські конкурси

 
 

Інформація до новини
  • Переглядів: 576
  • Автор: security
  • Дата: 24-01-2020, 18:49
24-01-2020, 18:49

День Соборності, як нагадування про те, що наша сила– в єдності 2020

Категорія: Навчальна діяльність / Всеукраїнські конкурси

В день соборності та злуки,

З заходу на схід.

Всі візьмемося за руки

Бо один ми рід.

В рамках ціннісного ставлення особистості до суспільства та держави, зметою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в СЗОШ №1 було організовано та проведено ряд заходів:

- Книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці "Одна єдина Соборна Україна”;

- виховні години для учнів 5-11 кл. «Україна – єдина Соборна держава» (5-7 кл.), «Єднання заради Незалежності» (8-9 кл.), «Великі творці Соборності»(10-11 кл.);

- виконання гімну України учнями початкових класів (вчитель музики Негоїця С. І.);

- диктанти «Україна Соборна» (5-7кл.), «У боротьбі за незалежність» (8-9 кл.), «Єднання заради Незалежності» (10-11кл.) - вчителі української мови та літератури Проценко О.М. та Неткова О.М.;

- вчителі кафедри правознавства та історії Нестерова О.М., Косач О.Ф., Палас В.Ю. провели вікторини та відео-презентації з нагоди свята.

- учні школи прийняли участь у загальношкільному флешмобі «Єднання заради майбутнього!».

Проведені заходи мають велике виховне значення для підростаючого покоління. Ми переконані, що відзначення Дня Соборності, вшанування творців Акту Злуки – це не тільки суспільна потреба, а й моральний обов’язок берегти світлу пам’ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності. Учні нашої школи в котре переконалися, що Свобода, Незалежність, Соборність – це ті цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.

Інформація до новини
  • Переглядів: 383
  • Автор: security
  • Дата: 14-05-2019, 13:18
14-05-2019, 13:18

Вітаємо

Категорія: Навчальна діяльність / Всеукраїнські конкурси

Інформація до новини
  • Переглядів: 383
  • Автор: security
  • Дата: 21-03-2019, 17:00
21-03-2019, 17:00

Всеукраинский флешмоб в поддержку "Солнечных людей" 21 марта 2019

Категорія: Навчальна діяльність / Всеукраїнські конкурси

21 марта 2019 года, весь мир отмечает День людей с синдромом Дауна, которых еще называют "солнечными людьми". 
Идея провести Всеукраинский флешмоб в поддержку "солнечных людей" возникла у Анастасии Пышной, активистки из Черкасс, с которой Яна Ходарченко ученица 9 класса, познакомилась в Общественной организации "СТАН" (Ивано-Франковск). Яну поддержали, директор школы №1 им. А. В. Суворова Диана Ивановна Дудченко, заместители директора по УВР Юлия Валентиновна Гончарова и Алена Михайловна Проценко, а также ученики 10-Б класса.
Год назад при написании статьи на конкурс «Прес-весна на Дніпровських схилах» Яна посетила кружок «Нитяная графика» во Дворце детей и юношества, который также посещают дети с аутизмом и синдромом Дауна, общалась с их родителями. Это произвело очень большое впечатление. Мы понимаем, как тяжело этим детям и их родителям постоянно находится под пристальным вниманием окружающих. «Солнечные люди» своей добротой, искренностью и непосредственностью компенсируют все то, в чем они отличаются от обычных людей. Работы ребят Яну впечатлили. Они выполнены очень талантливо.
Участники флешмоба призывают всех быть толерантными к людям, которые чем-то отличаются от нас. Всего в акции приняли участие более тысячи детей из десяти городов восьми областей Украины. Нам удалось объединить учащихся школ из Черкасс, Измаила, Люботина, Первомайска, Николаева, Жмеринки, Львова, Рубежного, Червоной Слободы, Зборива.
Надеюсь, что сотрудничество с активной молодежью из других регионов продолжится, и мы проведем еще много совместных акций. А пока представляю вашему вниманию наш видеоролик.
 
 Яна Ходарченко
Назад Вперед

Архів новин

Вересень 2023 (5)
Серпень 2023 (2)
Липень 2023 (2)
Червень 2023 (2)
Травень 2023 (2)
Квітень 2023 (5)
^